Archive for Październik, 2013

Idealne wczasy w Polsce

Wiele osób uważa, że idealne wczasy można spędzić tylko i wyłącznie za granicą, w jednym z egzotycznych krajów. Tymczasem wcale nie jest to prawdą, gdyż udane wakacje można spędzić również w naszym kraju, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie miejsce. Nasz kraj, wbrew pozorom, ma całkiem sporo do zaoferowania. Przede wszystkim możemy wybrać się nad morze lub nad jeziora, a dla miłośników pieszych wędrówek czekają góry – Tatry, Bieszczady, Karkonosze oraz Góry Świętokrzyskie. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc, wówczas warto nieco wcześniej pomyśleć o noclegach. W miejscach najbardziej obleganych przez turystów, a więc chociażby w Sopocie, Kołobrzegu czy w Zakopanem są one rezerwowane nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego warto nieco wcześniej pomyśleć o noclegach, zwłaszcza, że dzisiaj można je rezerwować zarówno przez Internet, jak i przez telefon. Decydując się na wczasy we własnym zakresie, warto też pamiętać o tym, że pakowanie należy rozpocząć nieco wcześniej, a więc nawet na kilka dni przed wyjazdem. Wówczas będziemy mieć pewność, że zabraliśmy wszystko to, czego będziemy potrzebować. Koniecznie zabierajmy ze sobą również podręczną apteczkę.

Piękne azjatyckie zakątki

Biura podróży przyznają, że klienci coraz częściej pytają zarówno o wycieczki do Afryki, jak i do Azji. Azja jest krajem naprawdę niezwykle interesującym i fascynującym pod względem turystycznym, więc z całą pewnością warto odwiedzić Azję. Spośród najciekawszych azjatyckich państw na pewno warto wymienić Tajlandię, o którą pyta coraz więcej osób. Bilet lotniczy do Tajlandii na pewno może się dla nas okazać sporym wydatkiem, ale już sama Tajlandia powinna nas pozytywnie zaskoczyć pod względem cen. Tajlandia to przede wszystkim kraj niezwykle kolorowy, przeplatają się więc w nim wielokolorowe barwy ze złocącymi się w słońcu posążkami Buddy, które są znakiem rozpoznawalnym, nie tylko tego kraju, ale także wielu innych. Co więcej, Tajlandia to również przepiękne, piaszczyste plaże, oblane turkusowymi wodami morza, u brzegu których możemy wypoczywać. Tu krajobrazy są iście egzotyczne, a składają się na nie między innymi lśniące w słońcu palmy, których jest tu naprawdę sporo. Obok Tajlandii za atrakcyjne państwa należy uznać również takie kraje, jak Wietnam i Kambodżę. Niegdyś na tych terenach rozpościerało się potężne imperium Khmerów, po których zresztą do dzisiaj pozostało wiele ruin oraz pozostałości, które warto zobaczyć. Kraj ten jest więc nie tylko idealnym miejscem na błogie leniuchowanie, ale także świetnym terenem do poznawania zamierzchłych cywilizacji.

Najpopularniejsze kierunki turystyczne

Na pewno każdy z nas zdążył zauważyć, że podróżujemy coraz więcej. Jakie są jednak te najbardziej popularne kierunki turystyczne i które z państw odwiedzamy najchętniej? Każdego roku w biurach podróży pojawia się spora liczba osób, zastanawiając się, wczasy w jakim państwie wybrać. Najchętniej wypoczywamy między innymi w Grecji, ale z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się także Turcja oraz Bułgaria. Jak się okazuje, te państwa mają nam również wiele do zaoferowania i są naprawdę atrakcyjne pod względem turystycznym, dlatego wielu turystów decyduje się na ich odwiedzenie. Zarówno Bułgaria, jak i Turcja mają nowoczesne hotele oraz ośrodki rekreacyjno – wypoczynkowe, w których można wypoczywać. Większość z nich usytuowana jest nad Morzem Czarnym, więc plaża zwykle znajduje się w dość bliskiej odległości od hotelu. Jeśli więc nie znamy jeszcze ani Turcji, ani Bułgarii, na pewno warto przemyśleć wyjazd do tych państw, gdyż mogą nam dostarczyć naprawdę wielu niesamowitych wrażeń. Spośród popularniejszych kierunków turystycznych należy również wymienić Włochy, które nieustannie wciąż przyciągają turystów z najrozmaitszych zakątków świata. Rzym, Wenecja, Mediolan czy Piza – każde z tych miast jest niezwykle atrakcyjne.

Gorące atrakcje Maroka

Jak się okazuje, podróżujemy coraz więcej i coraz chętniej. Decydujemy się już nie tylko na odwiedzenie najpiękniejszych zakątków naszego kontynentu, ale coraz częściej marzymy także o prawdziwych, egzotycznych przygodach, dlatego biura podróży wychodzą nam naprzeciw, oferując nam wycieczki do krajów afrykańskich oraz azjatyckich. Jednym z chętniej odwiedzanych krajów Afryki Północnej jest już nie tylko Tunezja, ale również Maroko, które jak się okazuje, jest jednym z bardziej atrakcyjnych krajów pod względem turystycznym. Maroko przede wszystkim oferuje nam nowoczesne kurorty usytuowane na wybrzeżach Morza Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego. Co więcej, znajdują się tu naprawdę rewelacyjne warunki do nurkowania, jeśli więc jesteśmy miłośnikami podwodnego zwiedzania świata, na pewno będziemy zachwyceni tym krajem. Maroko ponadto ma nam do zaoferowania egzotyczne wycieczki w głąb pustyni, na jego terenie znajduje się bowiem Sahara Zachodnia. Można tu odbyć prawdziwą podróż na wielbłądzie, a taka podróż na pewno będzie dla nas pełna emocji. Jak więc sami widzimy, w Maroku z całą pewnością nie zaznamy ani chwili znudzenia, warto więc odwiedzić ten kraj, by przeżyć prawdziwą egzotyczną przygodę.

Rzym, Wenecja i Florencja

Udało ci się już odwiedzić Włochy? Jeśli nie, być może to teraz masz szansę, by odwiedzić ten niezwykle fascynujący kraj, zwłaszcza, że biura podróży mają nam coraz więcej do zaoferowania. Również więc i ofert wycieczek zagranicznych jest coraz więcej, w tym między innymi do Włoch, które są jednym z najbardziej znanych krajów na całym świecie. To właśnie we Włoszech czeka na nas naprawdę niezliczona ilość fantastycznych zabytków, bowiem tu żyło niegdyś wielu wybitych twórców, po których pozostałościami są na przykład freski w kościołach czy wspaniałe rzeźby i płaskorzeźby. Jeśli dodatkowo jesteśmy zwolennikami sztuki, malarstwa oraz kultury, wyjazd do Włoch na pewno będzie dla nas niesamowitym przeżyciem. Będąc w tym magicznym kraju, warto zatrzymać się bliżej nie tylko w rozgrzanej słońcem Toskanii czy urzekającej Apulii. Są to na pewno piękne zakątki, w których możemy podziwiać pagórkowate krajobrazy ze wzgórzami porośniętymi cyprysowymi drzewkami. Warto odwiedzić również największe oraz najsłynniejsze włoskie miasta, a więc między innym Rzym, Wenecję oraz Florencję. Znakiem rozpoznawalnym Rzymu jest przede wszystkim plac świętego Piotra wraz ze słynną bazyliką, którą na pewno warto zobaczyć. Urzekająca jest również Wenecja, miasto zbudowane na wyspach, połączonych ze sobą tysiącami kanałów.

A może wycieczka objazdowa?

Wycieczki objazdowe zyskują coraz większe grono zwolenników, a to zapewne dlatego, że są one bardzo atrakcyjnymi formami spędzania czasu. Dlatego jeśli i ty należysz do miłośników sztuki i kultury oraz nie przepadasz za wylegiwaniem się na plaży, taka wycieczka na pewno może się dla ciebie okazać idealną wakacyjną przygodą. Jeśli natomiast wakacyjne wczasy kojarzą ci się tylko i wyłącznie z leżeniem na plaży i z zażywaniem morskich kąpieli, wówczas raczej nie warto wybierać się na wycieczkę objazdową. Na pewno musisz wiedzieć, że wycieczki objazdowe są organizowane do jednego bądź do kilku krajów, a to, jaką wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę to, jakiego kraju jeszcze do tej pory nie udało ci się zobaczyć, a który najbardziej chciałabyś zwiedzić. Być może to Włochy, Grecja bądź Francja, na pewno więc znajdziesz atrakcyjną ofertę wycieczki do jednego z tych krajów. Co więcej, warto zdecydować się nawet na nieco wcześniejszą rezerwację, gdyż w ten sposób możesz nawet nieco zaoszczędzić. Wiele osób doskonale wie, że to właśnie zimową porą, rezerwując wycieczkę za granicę, można liczyć nawet na kilkudziesięcio procentowe zniżki, tym bardziej więc warto pomyśleć o naszych wakacjach już w grudniu czy w styczniu.

Najpiękniejsze zakątki Grecji

Grecja to niezwykle fascynujący kraj, do którego ściąga coraz większa liczba turystów. Grecja kojarzy nam się przede wszystkim ze starożytną cywilizacją, więc warto to przybyć, by móc poznać najwspanialsze dzieła oraz obiekty, wybudowane jeszcze przez starożytnych Greków. Wbrew przekonaniom, atrakcyjna pod względem turystycznym jest także Grecja kontynentalna, bowiem zwykle największa liczba turystów decyduje się na wypoczynek w nadmorskich kurortach. A Grecję kontynentalną również warto poznać, zwłaszcza, że jedną z jej największych atrakcji są Meteory, nie przez wszystkich znane. To potężne formacje skalne, wznoszące się nad niewielkim greckim miasteczkiem. Na szczytach tych formacji zakładane niegdyś były klasztory, a w niektórych z nich mnisi żyją po dziś dzień. W Grecji ponadto warto oczywiście zajrzeć do Aten, gdyż to tam znajduje się całe skupisko starożytnych zabytków. Na pewno najbardziej rozpoznawalnym znakiem całej Grecji oraz Aten jest przede wszystkim Akropol, dawna siedziba bogów. W Atenach ponadto znajduje się wiele innych fascynujących i urokliwych miejsc. Warto znaleźć czas również na odwiedzenie wysp greckich, bowiem one skrywają w sobie także wiele tajemniczych miejsc.

Najpiękniejsze polskie jaskinie

W Polsce mamy kilka pięknych jaskiń, które wart odwiedzić, by zachwycić się ich pięknem. Jedna z nich znajduje się koło Kielc i jest chyba jedną z najbardziej znanych tego rodzaju obiektów naszym kraju. O jaskini Raj na pewno każdy z nas słyszał, więc tym bardziej warto zdecydować się na jej odwiedzenie. Można w niej obserwować przepiękne formacje skalne, stalaktyty oraz stalagmity, niekiedy nawet ze sobą się łączące. Zadziwiający jest fakt, że jaskinia ta została odkryta właściwie całkiem przypadkiem, ale jak się okazuje, to właśnie w ten sposób zostało odkrytych większość jaskiń. Druga, równie piękna jaskinia znajduje się natomiast w południowo – zachodniej Polsce, a dokładnie to tuż przy granicy polsko – czeskiej. Ta jaskinia nosi nazwę jaskini Niedźwiedzia i można w niej podziwiać również naprawdę piękne nacieki, które zwykle pobudzają wyobraźnię, zwłaszcza u najmłodszych, bowiem to właśnie dzieci dopatrują się w takich naciekach postaci z bajek czy przedmiotów. Wiele jaskiń jest także w Tatrach, a jedną z ciekawszych jest na pewno jaskinia Mroźna, do której warto się wybrać, jeśli tylko będziemy w górach. Jest to jaskinia dobrze oświetlona, można więc śmiało się do niej wybrać nawet z dziećmi.

Giewont i Kasprowy Wierch

Tatry to jedne z najpiękniejszych gór w naszym kraju, a rozpościerają się one zarówno po stronie polskiej, jak i po słowackiej. Wędrowanie po górach jest pasją wielu osób, nic więc dziwnego, że Zakopane jest jednym z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Wiele szlaków znajduje się przede wszystkim na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, a przed wejściami na szlaki ustawiane są specjalne regulaminy, z którymi powinni zapoznawać się turyści zanim w ogóle zaczną swoją wędrówkę. Z takich regulaminów można się dowiedzieć wiele rzeczy, między innymi warto jednocześnie zdać sobie sprawę, że wędrowanie po górach powinno być rozsądne oraz bezpieczne. Dlatego wszelkie wędrówki dobrze jest kończyć przed zapadnięciem zmroku, jeśli nie chcemy na swojej drodze spotkać niedźwiedzia – taki zapis możemy również odnaleźć w regulaminie. Co więcej, to my sami decydujemy, po których szlakach będziemy wędrować i sami decydujemy w głównej mierze o naszym bezpieczeństwie. Warto mieć przede wszystkim dobre obuwie, przeznaczone do wędrowania po górach oraz ciepłą, nieprzemakalną kurtkę, gdyż pogoda w górach zmienia się naprawdę bardzo gwałtownie. Poza tym w plecaku zawsze warto mieć także podręczną apteczkę, zwłaszcza jeśli na szlakach wędrują z nami dzieci.

Najpiękniejsze miasto Europy

Czy wiesz jakie europejskie miasto jest uznawane za jedno z najpiękniejszych? Jak się okazuje, to stolica Czech, Praga, która jest rzeczywiście malowniczym i przepięknym miastem. Właśnie tu można spędzić udany, romantyczny weekend we dwoje, chociaż na pewno dwa dni to zdecydowanie za mało, by do końca poznać fascynujący klimat oraz urok tego miejsca. Praga przede wszystkim może się poszczycić niezwykle dostojnymi zabytkami, których nie odnajdziemy nigdzie indziej. Również fascynujące są tu mosty, a zwłaszcza jeden, który ochrzczono mianem mostu Karola. Most Karola jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla pieszych, a rozwieszony nad przecinającą miasto Wełtawą, stał się jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych symboli. Warto więc na pewno udać się na przechadzkę mostem Karola, który przeprawi nas na drugi brzeg, byśmy mogli poznać obie strony miasta. Na pewno na uwagę zasługują te najstarsze części miasta, z zabytkowymi kościołami oraz budynkami, które liczą sobie sporo lat. Będąc w Pradze na pewno również zawitać do tutejszych knajpek oraz barów, serwujących typowe, czeskie potrawy. Nie zapominajmy też, że Czesi to miłośnicy piwa, więc właściwie w każdym z barów sprzedawane są te trunki.

Nominated at BestTravelWebsites for "Best Wordpress Travel Theme"